miercuri, aprilie 24, 2024

Liderul a izbutit scorul rundei

Știința Broșteni a dispus cu 7-0 de AS Obârșia de Câmp și a izbutit scorul etapei a XIV-a din ultimul eșalon fotbalistic al Mehedințiului

După 2-0 la pauză, liderul s-a descătușat pe finalul jocului, când a marcat de 5 ori în ultimul sfert de oră. Totodată, golurile lui Gheorghe Tudoran (‘7, ’75), Ștefan Bănică (’13, ’78, ’85) și Ovidiu Zâmța (’87, ’89) au consființit și cel mai categoric succes al rundei a XIV-a. Prin succesul la scor, Știința Broșteni a rămas la 3 puncte de Inter Crăguiești. Ocupanta locului secund va câștiga cu 3-0, la masa verde, partida susținută, în deplasare, cu Voința Vrata. Meciul a fost întrerupt în minutul 74, la scorul de 3-1 pentru oaspeți, după ce un jucător al echipei-gazdă l-a lovit cu pumnii și picioarele pe arbitrul partidei!