Atleții de la CSM Craiova au participat la prima competiție în sală

Weekendul trecut în Sala „Lia Manoliu” din București s-a desfășurat prima competiție de atletism din acest sezon indoor, sub denumirea Cupa Romanian Masters Athletics, care a fost dedicată pentru categoriile J3, J2, J1, T, S și V (veterani).

Câțiva atleți de la clubul CSM Craiova au participat la întrecerile din capitală, la categoria seniori, reușind să înceapă anul cu rezultate bune. Daniel Budin a ocupat locul doi la cursa de 60 de metri, cu un timp de 6,95 secunde, fiind urmat îndeaproape de Ioan Pițigoi care s-a clasat pe locul trei, cu timpul de 6, 96 secunde. Pițigoi a mai concurat și la 200 de metri, unde a ocupat locul patru (22, 96 sec). Atleta Mariana Fică a obținut și ea două locuri doi la probele de 400 de metri și 200 de metri, terminând cursele în 59,92 de secunde, respectiv 26, 31 secunde, în timp ce Ștefania Drăgan a trecut pragul de 3,20 de metri la săritura cu prăjina pentru a se clasa pe locul doi.