Vâlcea, învinsă la Călăraşi

După egalul din Zăvoi cu Olimpia Satu Mare, CSM-ul a pierdut, miercuri, în etapa intermediară, la Călăraşi. În jocul cu Dunărea, vâlcenii au primit gol în minutul 88, când Licu l-a învins pe Căbuz. Din minutul 50 trupa lui Gane a evoluat în zece jucători, Pîrvulescu fiind eliminat pentru al doilea cartonaş galben. La CSM au jucat: Căbuz – Piscanu, Ct. Pîrvulescu, Cr. Munteanu, Buşu, Fl. Pîrvu, Oct. Vasile. D. Dumitrescu,D. Stana – M. Dina, Fl. Costea. Au mai evoluat C. Stoica, Neag, şi Cristea. Folosit din primul minut căpitanul oaspeţilor Florin Costea a făcut întindere fiind schimbat în minutul 28 cu Costin Stoica. Gazdele antrenate de Adrian Mihalcea i-au avut în teren pe: C. Lungu – Ţenea, Ibrian, Sil. Matei, Bg. Şandru – V. Petre, Preoteasa, P. Radu, Zivanovic – Val. Balint, Kanda. Au mai intrat Țenea, Petre şi Ciocâlteu. Tot în etapa intermediară, disputată marţi şi mercuri, au mai avut loc meciurile: Luceafărul Oradea – FC Braşov 1-2, CS Afumaţi – CS Mioveni 1-2, ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Metalul Reşiţa 3-2, Juventus Bucureşti – Dacia Unirea Brăila 1-0, Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava 3-0, Unirea Târlungeni – Chindia Târgovişte 1-1 şi ASU Politehnica Timişoara – CS Baloteşti 4-1. Etapa viitoare CSM Râmnicu Vâlcea va juca în Zăvoi cu Unirea Târlungeni, meciul fiind programat, sâmbătă, la ora 11.