vineri, martie 29, 2024

CSU II victorie clară cu Podari

Trupa lui Papură s-a impus după ce luase un avantaj de 3 goluri încă de la pauză.

Jucat, vineri, pe o ploaie torenţială duelul doljean de pe arena” Extensiv” dintre CSU II Craiova şi ACS Podari a fost câştigat categoric de prima echipă, scor 6-0(3-0). Pentru formaţia pregătită de Cornel Papură au marcat Screciu (13), A. Popescu (40, 87) şi Burlacu (45, 53, 68). La CSU II au jucat: L. Popescu – Vlădoiu, Cioinac, Hreniuc, C. Ionescu – Screciu, Buzan, Dinu (30 Burlacu) – Petre (76 Bârzan), Al. Popescu, V. Constantin (57 Enache). La primul său meci după revenirea pe banca Podariului, Victor Naicu i-a ultilizat pe: Mecea – Ciocârlă, Lică (64 Raicea), Avram, Miculaiciuc – Stancu (56 Chircan), Velica – Fieraru (76 Sârmon), Preda, Aria (80 G. Neacşu). Într-o altă partidă din C3 jucată ieri, ACSO Filiaşi a pierdut la Alexandria, scor 1-2(1-2), în faţa echipei locale FCM. Trupa lui Romică Ciobanu a deschis rapid scorul în minutul 3 prin Dragu, iar doljenii au egalat 10 minute mai târziu prin Fotescu. La vestiare FCM-ul a intrat în avantaj prin reuşita lui Cosmin Căpăţână (44). Gazdele i-au avut în teren pe: Olteanu – Gheorghe, Paraschivoiu, Matei, Dragu – Precup, Popescu, Dragan – Căpăţână, Constantinescu, Radu. Au mai evoluat: Jenaru, M. David şi Abdul Fatai. Formula folosită de antrenorul Filiaşiului Gigi Ciurea a fost: Mogoşanu – Calu, Bălaşa, Lupu, Neacşu – Borhot, Bogdanovici, Obeanu, Duriţă – Borneci, Fotescu. Tot în runda a 6-a au mai avut loc meciurile:7 octombrie -Concordia Chiajna II – CS Mioveni II 0-0; 8 octombrie- Urban Titu – Atletic Bradu 2-2, SCM Piteşti – ACS Şirineasa 3-0, FC Aninoasa – FC Voluntari II 1-0. Formaţia Flacăra Moreni a stat. Partida Steaua Bucureşti II – Sporting Roşiori va avea loc pe 25 octombrie, de la ora 15.