LIGA A V-A/ Interul, de neoprit la Mehedinţi

După ce s-a impus în etapa trecută cu 7-0 în deplasarea de la Floreşti, Inter Crăguieşti a dispus cu 6-2 de AS Ghiciulescu Hinova

După 2-1 la pauză, liderul Ligii a V-a Mehedinţi a marcat de încă 4 ori în ultima jumătate de oră a meciului de la Crăguieşti şi are punctaj maxim după 3 etape. Eugen Gîngu (’21, ’40), Adrian Pupăză (’61), Ion Bosoancă (’75), Dumitru Cilibiu (’85) şi Robert Pîrjol (’87 – ag), respectiv Lincă Voicu (’11) şi George Dăescu (’78) au fost marcatorii jocului cu cele mai multe goluri, din această rundă. Tot 9 puncte, dar golaveraj inferior, are şi Dunărea Hinova, care a câştigat partida cu Voinţa Oprişor cu 3-0, la „masa verde”, deoarece echipa-adversă nu s-a prezentat la terenul de joc! Șase puncte a acumulat Real Vânju Mare, care a dispus cu 2-0 de AS Corlăţel, prin „dubla” lui Eugen Lătea, din minutele 26 şi 55. Campioana sezonului precedent poate egala Inter Crăguieşti şi Dunărea Hinova la puncte, dacă se impune şi în restanţa de miercuri, de la Obârşia de Câmp.