Echipa de mărşăluitoare a CSM Craiova, pe locul doi la naţionale

De curând, la Piteşti, a avut loc Campionatul Naţional la 20 km marş pentru seniori, tineret şi juniori 1. Sportivele de la Clubul Sportiv Municipal din Craiova au avut o evoluţie ce le-a adus o medalie de argint în clasamentul pe echipe. Echipa CSM Craiova a fost compusă din Liliana Manolache, Neli Arvatu şi Ramona Ciora, care au ocupat locurile 4, 7, respectiv 9 la concursul din Piteşti. Craiovencele au fost întrecute în ierarhie de CSU Reşiţa, care a deţinut în echipă a doua clasată a competiţiei de seniori. Altfel, o medalie de bronz a fost obţinută de către Liliana Manolache la categoria tineret, ea clasându-se aici, cu timpul de 1 oră, 51 de minute şi 32 de secunde înregistrat în cursa de 20 km, pe locul trei. Alina Băţila a concurat şi ea pentru clubul craiovean la Piteşti, dar a fost descalificată în timpul probei. Sportivele sunt pregătite de antrenoarele Gabriela Ustabacieff şi Opriţa Ilinca.