Doljenii au încheiat sezonul învinşi

Al treilea eşalon naţional a pus punct meciurilor din campionat, urmând să intre în linie dreaptă pentru play-off şi play-out. Formaţiile doljene, clasate în a doua jumătate a clasamentului, se vor concentra pe salvarea de la retrogradare, acesta fiind obiectivul fixat de staff-ul celor două grupări. În acest sens, înfrângerile din ultima etapă nu au schimbat locul doljenilor în clasamentul care contează.
CS Podari a cedat pe teren propriu în faţa formaţiei din Clinceni, scor 1-0, după ce oaspeţii au deschis scorul relativ târziu, cu un sfert de oră înainte de ultimul fluier, prin M. Gheorghe.
La Isalniţa, plasele porţilor au fost scuturate de trei ori, dar fără succes pentru gazde.

Baieţii lui Gavrilă au reuşit să bage mingea în aţele Vişinei Nouă o singură dată, între cele doua reuşite ale vizitatorilor. Burcea(53) a aprins tabela de scor în dreptul oaspeţilor, ca mai apoi, în minutul 75, Tucă să restabilsească egalitatea. Dumbravă a trimis toate punctele la Vişina Nouă cu  golul său din finalul meciului.
Astfel, pentru formaţiile din C3 sezonul regulat s-a încheiat, acum urmând meciurile decisive pentru stabilirea promovatelor şi retrogradatelor. În lupta din subsolul clasamentului, CS Podari şi ACSV Municipal vor pleca cu un punctaj modest, care nu va fi suficient pentru păstrarea în liga a III-a, dacă acestea nu vor începe să câştige  mai mult în play-out.