Trei eșecuri din trei pentru Pandurii Târgu Jiu

Pandurii Târgu Jiu a pierdut încă o partidă în noua ediție a Ligii secunde. Gorjenii au fost învinși clar pe terenul nou-promovatei CSM Reșița, scor 3-1. Formația gorjeană nu reușește să facă puncte, dar așteaptă inaugurarea stadionului performant.

Pandurii Târgu Jiu a început bine meciul de la Reşiţa şi a deschis scorul încă din minutul 4 când cel mai tânăr jucător din lotul echipei, Ovidiu Rasoveanu, a reuşit să înscrie primul gol din acest sezon. Reșițenii s-au mobilizat și au întors scorul după pauză, lăsându-i pe elevii lui Bogoi fără puncte în acest start de sezon. Gorjenii se află pe penultima poziţie a Ligii 2 iar etapa viitoare vor juca acasă cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Cu şapte puncte acumulate în primele trei etape, CSM Reşiţa a urcat după acest meci pe locul 3, iar meciul următor îl joacă la Bucureşti, cu Daco-Getica.

Stadion: Mircea Chivu (Reşiţa – Caraş Severin); Arbitru: Andrei Lucian Ţiţii (Şura Mică – Sibiu); Asistenţi: Cristian Daniel Ilinca şi Daniela Constantinescu (ambii din Craiova); Rezervă: Vladimir Andrei Nagy (Aiud); Observatori: Vasile Marc (Cluj-Napoca) şi Dumitru Paraschiv (Drobeta Turnu Severin).

CSM Reşiţa: Zimmermann (cpt.) – Banac, Ehmann, Vasiu, Vădrariu – Breşneni, Danci (M. Coman 46′) – Săulescu (Velici 84′), Poiană, Dat – D. Ene (C. Cristea 80′)  Rezerve neutilizate: Toader – Vlădia, Andr. Rus, Cioablă. Antrenor: Leontin Doană

Pandurii: Mih. Cotolan – P. Chiş, Nic. Cotolan, Oiţă, Rob. Bratu – Vasilescu, Trancă (cpt.), (D. Unguru 80′), Rob. Lică (Lu Yuefeng 51′) – P. Popescu (Al. Dinu 77′), Nichifor, Rasoveanu. Rezerve neutilizate: Al. Opriţa – Vişan, R. Filip. Antrenor: Adrian Bogoi