marți, martie 19, 2024

Real a întors Interul

După etapa a III-a, Real Vânători a rămas singura echipă neînvinsă din ultimul eșalon fotbalistic al județului Mehedinți

În derby-ul etapei a III-a din Liga a V-a, Real Vânători a dispus cu 6-5 de Inter Crăguiești, după ce în minutul 87 era condusă cu 5-4! Și etapa trecută, echipa din Vânători a revenit, de la 0-3, și a smuls o remiză, cu 3 goluri marcate în ultimele 10 minute ale partidei de la Bistrița! În urma succesului cu Inter Crăguiești, care venea după 2 victorii, Real a urcat pe primul loc al clasamentului, cu 7 puncte. Daniel Bălăceanu (8), Viorel Pontu (11, 42, 90), Octavian Pădureanu (30) și Costin Oprițoiu (87), respectiv Marius Brăbete (16, 74), Gabriel Iosu (26, 78) și Marinel Rădulescu (66) au fost marcatorii meciului cu cele mai multe goluri ale rundei a III-a. Șapte goluri s-au marcat la Vrata, unde Coșuștea Căzănești a cedat cu 4-3 și a pierdut primul loc al ierarhiei. Gabriel Balângă (9, 28), Silviu Șurcă (35) și Marian Balângă (43) au făcut ca scorul să fie 4-0 la pauză, pentru gazde, iar Adrian Mica (52, 90) și Elvis Mațincu (64) au redus din diferență, în repriza secundă. Astfel, după 3 etape, singura echipă neînvinsă a rămas Real Vânători, echipă care încheiase sezonul trecut pe ultimul loc. În vară, Real Vânători și-a remaniat complet lotul, prin aducerea a nu mai puțin de 9 jucători de la Voința Vrata.