Dolj, Oltenia

ÎNTRERUPERI PROGRAMATE – JUDEŢUL DOLJ, SĂPTĂMÂNA 21 MAI – 27 MAI 2018

Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite.

Distribuţie Oltenia anunţă întreruperea furnizării energiei electrice la consumatorii casnici şi agenţii economici, astfel:

Data

Interval orar

de întrerupere

Localitatea

Zona de întrerupere

21.05

09:00 – 17:00

Cârcea

PTA 6 Cârcea (Nitela), PT UM Radar Cârcea, PTA Fermă Cârcea, PT terţi: PT Depozit FNC Cârcea – SC Multibond Dural, PT Dumiservcar, PT Flux Arena

10:00 – 18:00

Ciupercenii Noi

PTA 3 Ciupercenii Noi

09:00 – 13:00

Craiova

PT 321 – str. Împăratul Traian, blocurile: H 1, H 2, H 3, H 4, H 5, H 6, H 7, H 8, H 9, H 10, C 14, C 15, C 17, C 21, C 22, C 23, C 16 A, C 16 B, străzile: Înfrăţirii, Sfinţii Apostoli, Mihail Moxa, blocurile: 8 a, 8 b, 8 c, 10 a, 10 b, 10 c, 10 d, 10 e, N 5, N 10

12:00 – 16:00

PT 55 – str. Calea Bucureşti, blocurile: P 2, P 3, P 4, P 5, C 6, C 7, D 11, D 12, I 11, A 8, centrala termică, străzile: Horia, Nanterre, Cloşca

10:00 – 14:00

PT 72 – str. Calea Bucureşti, blocurile: A 11, A 12, A 13, E 1, E 2, E 3, E 4, E 5, E 6, E 7, E 8, străzile: Horia, Mircea Cel Bătrân

12:00 – 16:00

PT 207 – străzile: Brestei, Fluturi, Odoblejea, blocurile: d 15, d 17, d 19, d 21, d 23

09:00 – 17:00

Ţuglui

Vîrîţi (Jiul) – integral

09:00 – 17:00

Vela

Vela, Suharu, Viorica, Gubaucea, Bucovicior, Bechet (Orodel), Călugărei, Verbicioara, Verbiţa – integral, PT Staţie Pompare Cornu, PT terţi: PT Moară Verbicioara, PT Gospodărie Apă Călugărei

09:00 – 17:00

Leamna

PTA Leamna de Jos

22.05

10:00 – 18:00

Afumaţi

PTA SMA Covei

09:00 – 13:00

Craiova

PT 461 – cartier Sărări – Siloz – blocurile: K 2 – K 13

12:00 – 16:00

PT 62 – străzile: România Muncitoare, C.R. Motru, Împăratul Traian, A.I. Cuza, Decebal

10:00 – 14:00

PT 6 (PA 1 Cocor) – Liceul de Artă, Casa Armatei, b-dul 1 MAI, blocurile: 1 B, 1 A, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 12, 13, 6 A, 6 B, 6 C, 6 D, 6 F, 6 E, străzile: Gheorghe Chiţu, Gheorghe Doja, Arţarului – blocurile: M 4, M 5, M 6, M 7, M 8, M 9, M 10, M 11, M 12, M 13, M 14, străzile: Deva, Buziaş, Calea Unirii, Dealul Spirei, Matei Basarab

12:00 – 14:00

PT 535 – SIF Oltenia, străzile: Toporaş, Tufănele, Trifoiului, Albăstrele, Verdi, Măcinului, Nufărului, Micşunele, Aristizza Romanescu, PT tert – PTAb 676 SC REWE (Magazin PENNY – Craioviţa – b-dul Tineretului, nr. 18A)

09:00 – 17:00

Gherceşti

Lânga, Ungureni, Ungurenii Mici, Luncşoru – integral, PT terţi: PT Ilie Iftimie, PTA Casa Ethos, PTA 2 Casa Ethos

09:00 – 17:00

Leamna

PTA Leamna de Jos

09:00 – 17:00

Calafat

PTA 2 Golenţi

08:30 – 16:30

Moţăţei

PTA 2 Dobridor

23.05

10:00 – 18:00

Pleniţa

PTA 4 Pleniţa

09:00 – 16:00

Craiova

PT 318 – străzile: Horia, Nanterre, I 1, I 2, I 3, I 4, I 5, I 6, I 7, I 8, I 9, I 10, C 4, C 5, D 9

09:00 – 17:00

PTA 1 Ciupercenii Vechi

10:00 – 12:00

PT 87 – Facultatea de Mecanică Craiova, Cămine TCM, bl. R 10 – Calea Bucureşti

12:00 – 15:00

PT 84 – străzile: Lipscani, Oltețului, Grivița Roșie, Romain Rolland, blocurile: 156, B 1, B 2, C 1, C 2, C 3, D 1, D 2, Casa Albă, A. I. Cuza

08:30 – 16:30

Calafat

PTA 1 Golenţi

08:00 – 16:00

Amărăştii de Jos

PT SI SPL 2 Ocolna

24.05

09:00 – 16:00

Craiova

PT 61 – străzile: 13 Septembrie, Dreptăţii, Împăratul Traian, Al. Macedonski, C. R. Motru, Sf. Apostoli, Eugeniu Carada, România Muncitoare, C.D. Fortunescu

09:00 – 17:00

Calafat

PTA 1 Ciupercenii Vechi

12:00 – 15:00

Craiova

PT 475 – cartier 1 Mai, străzile: Dr. St. Berceanu, Dr. M. Cănciulescu, Popoveni, Măceşului, blocurile: I 32, I 33, I 34, I 35, I 36, I 37, I 38, I 39, I 40, I 41, I 42, I 43, I 44, 104

09:00 – 16:00

Celaru

PTA 2 Ghizdăveşti

09:00 – 17:00

Bulzeşti

PTA Înfrăţirea, PT terţ – PT Gospodărie Apă Înfrăţirea

09:00 – 17:00

Calafat

PTA 1 Golenţi

08:00 – 16:00

Gighera

PT SPP 2, PT terţ – PT SPP 3 Măceşu

08:30 – 16:30

Işalniţa

PT terţ – PT Seaprod

25.05

09:00 – 16:00

Craiova

PT 548 – str. Calea Bucureşti, A I .Cuza, M 15, M 15 A, M 15 B, M 16 A, M 16 B, M 17 A, M 17 B, M 17 C, M 18 A, M 18 B, M 18 C, M 19 A, M 19 B, M 19 C, M 19 D, M 19 E

09:00 – 17:00

Podari, Ţuglui

PT Vinalcool Podari, PT 6, 7, 9 Podari, PT CRR Podari, Livezi, Gura Văii, Vîrîţi (Jiul), Glod, Ţuglui – integral, PT terţi – PT SA Livezi, PT SC Orca, PT Orange Podari, PT Staţie Epurare Podari, PT Stel Star, PT Vodylas, PT Epurare Apă Podari

08:00 – 16:00

Măceşu de Sus

Măceşu de Sus – integral, PT Sediu IELIF (TCIF), PT SPP 4 Măceşu, PT SPP 6 (PC 8), PT SRP 6, PT SPP 8, PT terţi: PT SPP 9, PT SPP 18, PT OUAI Bârca

10:00 – 16:00

Poiana Mare

PTA 1 Tunarii Noi, PT UM Tunarii Noi, PT SMA Poiana Mare, PTA 1, 2 Tunarii Vechi. PT Batoze Tunarii Vechi, PT SRP 3A Tunarii Vechi, PT SMA Piscul Vechi, PTA 1, 2 Piscu Nou, PT Moară Piscul Nou, PT terţi: PT Staţie Pompare Tunarii Vechi, PT SRP 2A

09:00 – 17:00

Bistreţ

Catane, Bistreţ, Plosca, Brânduşa – integral, PT terţi: PT Staţie Apă Catane, PT Gospodărie Apă Bistreţ, PT Moară Bistreţ – Le Moulin, PT Staţie Epurare Bistreţ, PT Leoveanu

09:00 – 17:00

Bucovăţ

PTA Leamna de Jos – circuite JT 2, 4, 5

Lucrările pot fi reprogramate în situaţia în care condiţiile meteo sunt nefavorabile.

Informaţii actualizate despre programul acestor lucrări pentru săptămâna în curs sunt disponibile la adresa www.distributieoltenia.ro.

Previous ArticleNext Article
Comentarii
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE