joi, martie 28, 2024

Înfrângere clară pe terenul campioanei

Handbalistele de la SCM Craiova nu au putut produce surpriza în fieful lui CSM București, echipă pe care au întâlnit-o miercuri seara, în capitală. Fetele antrenate de Bogdan Burcea au avut un răspuns bun până la pauză la presiunea bucureștencelor, la finalul primei reprize avantajul gazdelor fiind unul minim, de două goluri. CSM București a condus cu 15-13 la pauză, dar în a doua repriză s-a descătușat practic și nu le-a mai oferit nicio șansă handbalistelor de la SCM Craiova. Meciul s-a încheiat cu victoria categorică a campioanei en-titre cu scorul de 35-23. Antrenorul Bogdan Burcea a introdus la București următoarele jucătoare: Dumanksa, Stanciu – Zamfir-Florianu (5 g.), Nikolic (4 g.), Vizitiu (3 g.), Elisei (3 g.), Țicu (4 g.), Trifunovic (1 g.), Klikovac (3 g.), Șelaru, Pricopi, Tudor, Rădoi. SCM Craiova va juca următoarea etapă pe teren propriu cu Danubius Galați, la începutul lunii noiembrie.