marți, aprilie 23, 2024

Liga a 3-a, seria a 4-a/Filiașiul, punct pe final la Giarmata

Elevii lui Victor Naicu au egalat în minutul 89 după un joc în care oboseala meciului din Cupă de marți și-a spus cuvântul.

Singura echipă doljeană care a jucat în runda de la finele săptămânii trecute, CSO Filiași, a remizat, scor 2-2, în partida disputată vineri, în deplasare, în fața echipei Millenium Giarmata. Golurile noastre au fost marcate de Cătălin Dinu (’33) şi Cosmin Calu (’89). Antrenorul Victor Naicu a început meciul cu următorii jucători: Nedeianu – Calu, Preda, Tereche, Neacşu – Geanimu, Tudor, Borneci, Cruşoveanu – Badea, Dinu. Pe parcurs i-a mai introdus pe: D. Stancu, Chivu, Papa. “Este un rezultat echitabil. Nu meritam mai mult de un punct. Consider că echipa a suferit ca joc şi asta pentru că s-a observat oboseala, cele 120 de minute jucate în Cupă şi-au spus cuvântul. Băieții au jucat la adevărata lor valoare în ultimul sfert de oră, când am şi egalat şi am ratat alte trei mari ocazii prin Dinu, Badea şi Cruşoveanu”, a declarat Florin Spînu, președintele CSO Filiași. Tot în etapa a 7-a s-au mai jucat meciurile: 6 octombrie – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-4 (Denis Lumbala 72/Darius Buia 51 și 77, Flavius Brânduşe 90+1, Andrei Sulea 90+2), Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CSM Lugoj 0-3 (Cristian Pădurariu 17, Bogdan Bozian 42, Gelu Velici 60); 7 octombrie – Şoimii Lipova – ACS Şirineasa 1-1 (Andrei Vasinc 76/Ionuţ Gruia 49), ACS Ghiroda – Internaţional Băleşti 4-2 (Damir Totic 57 și 78, Patrick Niţă 74 și 90/Daniel Budică 10, Octavian Firuţ 25 – autogol), CSM Şcolar Reşita – Naţional Sebiş 1-1 (Cosmin Negoescu 26/Dragoş Săulescu 84), iar AFC Hermannstadt 2 a stat. Meciul CSU 2 Craiova – Cetate Deva se va juca mâine de la ora 15 pe stadionul” Extensiv”. În etapa viitoare, CSO Filiași va evolua vineri, de la ora 15, la” Combinat” împotriva grupării CSM Lugoj. Pe lângă acest meci se vor mai juca: 13 octombrie, ora 15 -AFC Hermannstadt 2 – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, CNS Cetate Deva – ACS Ghiroda, Millenium Giarmata – Şoimii Lipova; 14 octombrie, ora 15 – Gloria Lunca Teuz Cermei – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara, Internaţional Băleşti – CSM Școlar Reșița, ACS Şirineasa – CSU 2 Craiova, iar Naţional Sebiş va sta.