vineri, aprilie 19, 2024

Filiaşiul a învins satelitul CSU, pe Extensiv

Liga a III-a a programat o etapă intermediară în această săptămână, cea cu numărul opt, care a pus, din nou, faţă în faţă două echipe doljene ce activează în seria a treia. CSU II Craiova a primit vizita lui CSO Filiaşi, pe terenul Extensiv, ieri după-amiază, meciul încheindu-se cu victoria filieşenilor. Jucătorii pregătiţi de Gigi Ciurea au trecut de echipa a doua a Craiovei cu scorul de 2-0, după ce în prima repriză tabela a rămas nemodificată, deşi craiovenii au ratat ocazii importante în prima repriză. Actul secund a consemnat şi victoria Filiaşiului graţie golurilor marcate de Alexandru Fotescu (51) şi Ionuţ Bogdanovici (62). Echipa lui Ciurea a adunat, astfel, nouă puncte în clasament, fiind a doua victorie din acest sezon, şi se clasează pe locul nouă. De cealaltă parte, CSU II Craiova este poziţionată cu două trepte mai jos, pe locul 11, având în cont şapte puncte. A treia echipă doljeană din această serie, CS Podari, va evolua astăzi, de la ora 15.00, pe teren propriu, împotriva lui Sporting Roşiori.