miercuri, aprilie 24, 2024

Etapă neagră pentru CSS Drobeta

Ambele grupe de juniori republicani de la CSS Drobeta au pierdut meciurile de la sfârşitul săptămânii precedente

Cei mai şifonaţi au ieşit juniorii A, care, în Seria Vest a Ligii Elitelor, au fost învinşi cu 7-1 de LPS Bihor, pe Stadionul Termo. Deşi, înaintea jocului, diferenţa dintre cele două combatante era de doar un punct, pe teren a existat o singură echipă. După 2-0 la pauză, oaspeţii au dus scorul la un neverosimil 7-0, iar golul de onoare al severinenilor a fost marcat de Mădălin Lăcustă, în minutul 85. După acest eşec drastic, echipa antrenată de Marian Brihac a ajuns la patru înfrângeri consecutive şi a coborât pe locul 10 în clasament. Nici juniorii B, care activează în seria a X-a a Campionatului Naţional Republican, nu au reuşit să obţină vreun punct, din confruntarea cu FC Piteşti. Pe Stadionul Termo, argeşenii s-au impus cu 3-2 (2-0). Golurile gazdelor au fost marcate de Răzvan Mogoş (51) şi Cosmin Țurai (72). După acest eşec, echipa pregătită de Mihai Caliţoiu a coborât pe antepenultima poziţie în seria a X-a. Astăzi, de la ora 14, severinenii vor juca, în deplasare, cu liderul CS Mioveni.